napísali o nás

Občianske združenie OKOPEME stojace za vznikom Žilinskej komunitnej záhradky (ZaKoZa) na Hlinách hodnotí ukončenú záhradkársku sezónu, ktorá bola ich úplne prvou, ako viac než úspešnú. Z prázdneho pozemku sa im totiž na základe plánov podarilo vytvoriť priestor prinášajúci prvé plody úrody.
18. december 2022
Krajská knižnica v Žiline, ktorá bola za kvalitné knižnično-informačné služby ocenená prestížnym titulom „Knižnica roka 2020“, obnovila Literárny park slúžiaci na podujatia pre deti i dospelých, oddych, hranie či príjemné posedenie v objatí stromov. K jeho slávnostnému otvoreniu došlo v stredu 16. novembra za účasti zástupcov zriaďovateľa Krajskej knižnice v Žiline, Nadácie Milana Dubca a verejnosti.
21. november 2022
Uprostred onkologického pavilónu žilinskej nemocnice postupne vyrastá príjemné oddychové miesto na čerstvom vzduchu. Revitalizáciu átria pre pacientov sponzorujú až tri nadácie a spoločnosti. O pokroku pri jeho budovaní informovala Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina príspevkom na sociálnej sieti.
30. august 2022
Komunitná záhrada na žilinskom sídlisku Vlčince sa opäť rozrástla. Občianske združenie Arboreum Garden spolu s desiatkami dobrovoľníkov a finančnou podporou Mesta Žilina a Nadácie Milana Dubca vybudovalo v rámci prvej časti projektu nové rozárium.
31. júl 2022
Starostlivosť o historické územie mesta Žiliny Frambor sa posúva opäť krok vpred. Donedávna zanedbaný priestor v širšom centre mesta sa v priebehu posledných rokov vďaka práci dobrovoľníkov, organizácií či spolkov stáva čoraz viac príťažlivejším.
10. júl 2022
Ľuďom z Ukrajiny, ktorí sa rozhodnú zostať v Žiline a okolí, poskytuje pomoc Camp Žilina prostredníctvom občianskeho združenia Ukrainska spilka.
30. jún 2022
Koncom minulého roka vyhlásila nadácia podnikateľa a investora Milana Dubca prvý grantový program #krajsievmeste s celkovou výškou finančnej podpory 30 000 eur pre úspešné žilinské projekty. Z celkových 35 prihlásených projektov venuje nadácia napokon až 43 020 eur na realizáciu 11 zmysluplných projektov v meste Žilina.
1. jún 2022
Na žilinskom sídlisku Hliny vzniká nová komunitná záhradka, za zaujímavým projektom stoja obyvatelia. Projekt komunitnej záhradky ZaKoZa vznikol na jar v roku 2020 v čase, keď prvá vlna koronavírusu zasiahla Slovensko. Inšpiráciu získali projektami, ktoré v tomto odbore uspeli, a to nielen v zahraničí, ale aj u nás.
30. marec 2022