O nadácii Milana dubca

Život okolo nás sa mení čoraz rýchlejšie. Klimatická kríza mení miesta, kde žijeme, starnutie spoločnosti to, ako žijeme a nové poznatky spôsob, akým sa učíme a vzdelávame. Aby sa Slovensko stalo úspešnou krajinou, musí sa týmto zmenám prispôsobiť.

 

Od svojho vzniku v roku 2021 nadácia podporuje:

 

– žilinské projekty obnovy zanedbaných miest v meste a nadväzuje tak na už predchádzajúce aktivity jej zakladateľa Milana Dubca prostredníctvom developerskej spoločnosti Reinoo (revitalizácia “zabudnutého” parku Frambor, kompletné vyčistenie pozemkov pri Vurale, starostlivosť o park na Poštovej ulici, výsadba stromov na Zelených Vlčincoch a všetkých projektoch spoločnosti Reinoo,  pomoc špeciálnej škole s materskou škôľkou na Vlčincoch a mnohé ďalšie),

 

– aktivity pomoci a integrácie ukrajinských rodín v Žiline a v regióne prostredníctvom Camp Žilina a Ukrainska spilka (pomoc s ubytovaním pre viac ako 3300 ľudí, humanitárna pomoc pre viac ako 5000 ľudí, jazykové kurzy slovenčiny pre viac ako 1000 študentov – dospelých i detí, spoločné komunitné aktivity pre ukrajinské a slovenské rodiny v Žiline)

 

– diskusiu v oblasti vzdelávania, odchodu mladých ľudí do zahraničia a jeho dopad na vývoj a budúcnosť našej spoločnosti.

Hollého 6, Žilina
Banka, Žilina
Átrium Poštová 1, Žilina
Park Frambor, Žilina
Vlčince, Žilina

V našich projektoch sme

vysadili už takmer

0

stromov

investovali do zelene viac ako

0

milión eur

vybudovali viac ako

0

m2 zelených plôch

NOVÉ ČASY OTCA POKECU

Som Milan Dubec. Mal som to šťastie stáť pri rozbehu viacerých úspešných firiem, napríklad spoločnosti Azet.sk, pod ktorú patria webové stránky ako pokec.sk a aktuality.sk a ktorá sa vypracovala na najväčší internetový portál na Slovensku.

 

Po predaji podielu v Azete zahraničnému investorovi Ringier Axel Springer AG som bol generálnym riaditeľom multimediálneho vydavateľstva Ringier Axel Springer na Slovensku. Dnes vediem developerskú spoločnosť Reinoo, ktorá ma viacero projektov v Žiline alebo v Púchove a som spolumajiteľom IT spoločnosti GoodRequest.